Новини

У Гельсінкі підпалили меморіал Олексія Навального

Меморіальну лавку було встановлено трохи більше тижня тому поруч із посольством РФ.

  • Служба новин Yle

Меморіал російського опозиційного політика Олексія Навального підпалили в районі Уллянлінна в Гельсінкі.

Меморіал було встановлено поблизу посольства РФ в парку Нейтсютпуйсто трохи більш як тиждень тому.

Член організації Foredi, яка встановила меморіал, Анна-Софія Карху повідомляє Yle, що дізналася про пошкодження лавки з російського Telegram-каналу.

– На ній видно сліди того, що між дошками лавки поклали якісь легкозаймисті предмети. Я не знаю, що саме, – каже Карху.

За словами Карху, в асоціації передбачали, що вандалізм може статися. Це було враховано при проєктуванні меморіалу.

– На щастя, пошкодження досить легко виправити.

Aleksei Navalnyin muistomerkki on joutunut ilkivallan kohteeksi Helsingissä.
Лавка, встановлена на честь пам'яті Олексія Навального, має сліди підпалу. Зображення: Katri Kirsi / yle

З оперативного центру поліції Гельсінкі повідомляють, що у поліції не було завдання, що відповідає опису, після встановлення меморіалу. Також до поліції Гельсінкі не було подано заяву про злочин щодо цієї справи.

За словами Карху з Foredi, організація має намір подати заяву про злочин до поліції. Крім того, організація має намір з'ясувати в міста Гельсінкі, чи можливо встановити відеоспостереження на цій території.

Рятувальна служба Гельсінкі не мала завдання, що відповідає опису.

Пожежний інспектор Йоонатан Суосало оцінює за слідами підпалу на фото, що на лавці фактично не було чого гасити.

– Судячи з фотографій, на дошках є обвуглення. Вона не горіла полум'ям, – каже Суосало.

Aleksei Navalnyin muistomerkki on joutunut ilkivallan kohteeksi Helsingissä.
Невідомо, коли з'явилися сліди підпалу. Зображення: Katri Kirsi / yle

Цей текст було перекладено з фінськомовних новин та відредаговано.

Останні: paketissa on 10 artikkelia

У серпні ми повернемось з новими історіями та новинами українською.

У Гельсінкі на Юханнус людей менше, ніж зазвичай. Проте це не позначається на кількості заходів, яких у місті на це свято чимало.

Президент Александер Стубб також вважає, що у РФ немає демократичного майбутнього.