Меморіал російського опозиційного політика Олексія Навального підпалили в районі Уллянлінна в Гельсінкі.
Меморіал було встановлено поблизу посольства РФ в парку Нейтсютпуйсто трохи більш як тиждень тому.
Член організації Foredi, яка встановила меморіал, Анна-Софія Карху повідомляє Yle, що дізналася про пошкодження лавки з російського Telegram-каналу.
– На ній видно сліди того, що між дошками лавки поклали якісь легкозаймисті предмети. Я не знаю, що саме, – каже Карху.
За словами Карху, в асоціації передбачали, що вандалізм може статися. Це було враховано при проєктуванні меморіалу.
– На щастя, пошкодження досить легко виправити.
З оперативного центру поліції Гельсінкі повідомляють, що у поліції не було завдання, що відповідає опису, після встановлення меморіалу. Також до поліції Гельсінкі не було подано заяву про злочин щодо цієї справи.
За словами Карху з Foredi, організація має намір подати заяву про злочин до поліції. Крім того, організація має намір з'ясувати в міста Гельсінкі, чи можливо встановити відеоспостереження на цій території.
Рятувальна служба Гельсінкі не мала завдання, що відповідає опису.
Пожежний інспектор Йоонатан Суосало оцінює за слідами підпалу на фото, що на лавці фактично не було чого гасити.
– Судячи з фотографій, на дошках є обвуглення. Вона не горіла полум'ям, – каже Суосало.
Цей текст було перекладено з фінськомовних новин та відредаговано.